Psişik Yetenekleri Geliştirme

Duru Görü,Psişik Yetenekler,Telepati,Telekinezi,Lucid Ruya VS.

Psişik Yetenekleri Geliştirme

Mesajgönderen Montana » Sal Oca 22, 2013 6:32 am

Ders 1: İçsel Psişik Kişiliğinizi Ortaya Çıkarın
10 sene kadar önce bir kısım deneyimler yaşadım ve bu deneyimler şans eseri benim ruhani yeteneklerimi arttırdı. Genellikle rahatlama, nefes ve imajinasyon egzersizleri yapıyordum ve bu egzersizleri yapmaya başladıktan üç ay kadar sonra kendiliğinden kehanetler görmeye ve sonrasında da psikokinezi yapmaya başladım.

Bu da benim sağlam bir altyapının önemini anlamamı sağladı. Genellikle yeni başlayanlar kapasitelerinin ötesindeki şeyleri yapmak isterler. Hiçbir egzersiz yapmaksızın direkt telekinezi ya da bir şeyleri hareket ettirmek isterler ve çok kısa süre içerisinde sonuçsuzluktan ötürü hayal kırıklığına uğrarlar.

Sonrasında daha karışık çalışmalara geçmeden önce sağlam bir temel atılmalı. Sağlam bir temeliniz varsa, birçok psişik yeteneğe çaba göstermeden, kendiliğinden ulaşabilirsiniz.

Derin gevşemeyi öğrenmeli ve her gün pratik yapmalısınız. Bu sizin derin gevşeme halinizde beyninizin ürettiği alfa dalgaları ile amacınızı başarmanıza yardım edecektir. Alfa durumundayken beyin dalgalarımızın maksimum düzeyi saniyede 7-12 HZ’e çıkar. Alfa durumundayken psişik deneyimler yaşamak mümkündür. Alfa durumundan daha da derinlerde, theta durumunda 6-7 HZ’de iken birçok psişik deneyim gerçekleşir. Çoğunlukla alfa ya da theta durumunda olmayız, bizler konsantrasyon sağladığımızda ya da odaklandığımızda 12-15 HZ’deki beta durumunda oluruz.

Böylece derin gevşeme halinin neden olmazsa olmazlar arasında olduğunu anlamış bulunuyorsunuz! Alfa durumuna geçmeyi bir defa öğrendiğinizde, beta durumunda zihniniz uyanıkken dahi bu duruma tekrar geçiş yapmak daha kolay olacak. Kendinizi o duruma sokabilmeniz için yapmanız gereken sadece o durumu hatırlamanız olacak.

Hazırlık

Gündüz saatleri gevşeme pratikleri için en uygun zamandır. Akşam saatlerinde de bunu yapabilirsiniz ancak eğer işten ya da okuldan ya da bir başka sosyal aktiviteden dönmüşseniz, auranızı istenmeyen enerjilerden temizlemek için bir duş almanız iyi olacaktır.

Ayrıca vücudunuzdaki bütün gerilimi atmak için gerinme egzersizleri de çok yararlı olacaktır. Gergin bir durumdayken derin gevşeme haline geçmeye çalışırsanız büyük ihtimalle beta durumunda kalacak ve kendinizi sinirli hissedeceksiniz.

Yapılabilecek bir başka yararlı şey de günlük beş dakika enerji rutinidir. Enerjinizin düzene girmesi sizin psişik düzeyinizde daha kolay yer almasını sağlayacaktır.

William Hewit’in Gevşeme Egzersizleri

• Rahatsız edilmeyeceğiniz bir yerde sessizce oturun. Eğer bir gürültü var ise, bu gürültünün sizi daha fazla rahatlatacağı konusunda kendinizi telkin edin.
• Gözlerinizi kapatıp güneşin başınızın üzerinde durduğunu imajine edin. Güneşin tam ortasında 3 rakamının bulunduğunu imajine edin.
• Güneşin aşağı, vücudunuza doğru ilerlemesine ve ilerledikçe vücudunuzu ısıtıp rahatlatmasına izin verin.
• Ilıklığı ve gevşemeyi hissedin.
• Güneş ayak parmaklarınıza ulaştığında, güneşin gitmesine izin verin.
• Sonrasında başınızın üzerinde, ortasında 2 rakamı olan bir başka güneş imajine edin.
• 2 numaralı güneşin de 1 numaralı güneş gibi vücudunuzdan aşağı doğru ilerlemesine ve ayak parmaklarınızdan çıkmasına izin verin.
• Ilıklığı ve gevşemeyi hissedin.
• Sonrasında başınızın üzerinde, ortasında 1 rakamı olan bir başka güneş imajine edin.
• Diğer iki güneşin yaptığı gibi 1 numaralı güneşin de vücudunuzdan aşağı doğru ilerlemesine ve ayak parmaklarınızdan çıkmasına izin verin.
• Şimdi bütün gevşemeyi hissedin.
• Kendi kendinize “Gözlerimi kapatıp zihnimde üçten geriye doğru saydığımda gevşemiş psişik duruma ulaşmış olacağım” diyerek telkinde bulunun.
• Gözlerinizi açın

Bu egzersizle gevşeme haline ulaşacaksınız ve sonrasında tekrar bu duruma ulaşmak için gözlerinizi kapatıp üçten geriye doğru saymanız yeterli olacaktır.

Beyin Dalgası Teknolojisi ve Beyni Programlama

Yıllardır kullandığım bir başka değerli şey de stereofonik ritimler CD’leridir. Çok farklı bir şekilde CD’de düzenlenmişler ki bu sayede alfa ya da theta durumuna hızla geçebiliyorsunuz.

Son beş yıldır dinlediğim bir CD’de müziksiz şekilde yağmur ve okyanus dalgası sesleri var. Bu CD benim sadece onu dinleyerek ve yukarıda bahsettiğim gevşeme egzersizlerini yaparak derin theta durumuna geçişime yardımcı oluyor. Bir defa o duruma geçtiğinizde zihninizi örneğin “üç parmağımı birleştirip üç defa theta! Dediğimde bu duruma geçiş yapacağım” diyerek yeniden programlamanız çok kolay. Sonrasında bu hareketi yaparak theta durumuna geçiş yapabileceksiniz.

Ders 2: İçsel Sezgilerinizi Güçlendirmek
Bana en çok yardımı olan şey algılarımı kuvvetlendirmek olmuştu. Bazı zihinsel yoga egzersizleri yapabilirsiniz ve bu sizin yavaşça içsel gözünüzü açmanıza yardımcı olur. Bunu 90’larda yapıyordum. Her neyse, şimdi bundan daha iyi bir egzersiz var. Buna imaj akışı da denilebilir. Bu egzersiz sizin imgeleme yeteneğinizi güçlendirecek ve uza-görü, geleceği görme ve sezgilerinizi uyandırmayı daha kolay kılacak.

İmaj akışı tekniğinin bilinçaltındaki ve daha yüksek olan zihinde gerçekleştirilen amaçlı bir takip olduğu ifade edilir. Sadece doğru bir imaj akıntısına giriş yaparak, en derinlerdeki anılarınıza ulaşabilir, geçmiş yaşantınızla bağlantı kurabilir ve kendinizle ve astral düzlemle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu öğrenmek için paha biçilemez bir zihinsel alettir.

İMAJ AKIŞI

İmaj akışı, daha önceki dersimizde anlattığım şekilde gevşemeniz halinde çok daha kolaydır. İmaj akışı gerçekleştirmek için bilgisayarınızda Audacity programı gibi kayıt programı, dijital bir kaydedici ve mikrofon kullanacaksınız.

Rahat bir yere oturun ve kayıt cihazınızı açıp gözlerinizi kapatın. Gördüğünüz her şeyi tarif edin. Bunun için telaş etmeyin, detaylıca tarif edin. Nasıl koktuğunu, nasıl göründüğünü, dokunuşu, hissettiklerinizi, vs… Eğer resim netse ancak işitsel algınız zayıfsa, sesleri tarif etmek üzerinde durun. Bütün algı kanallarınızı geliştirin. Eğer hissetmek konusunda zayıfsanız, bunu geliştirmek için üzerinde durun. Her duyunuzu geliştirmek için birçok zihinsel yoga egzersizi yapmaktansa, bu yöntem çok daha iyi.

İmaj akıntılarınızı sansürlememeniz de çok önemlidir. Eğer iki pembe fil görüyorsanız, bunu önlemeye çalışmayın. Belirli bir şey görmeniz de şart değil, kaydediciye her şeyi tarif etmek zorundasınız. 10-15 dakika imaj akışı çalışması yapmanız sizinle üst zihniniz arasında köprü kurulmasını sağlayacaktır. Sonrasında da birçok psişik yeteneğinizi geliştirmeniz kolaylaşacaktır.
Montana
Mesaj Panosu Yöneticisi

Dön Diğer Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Forum Siteleri OyunLar -
sitene oyun ekle
Free Web Hosting